| Victo6663737773 a întrebat:

Urgent am nevoie de ajutor vindeam de la școală și mi-a intrat un ciob prin încălțăminte și șosetă când l-am văzut pe tabla m-am speriat și l-am scos am ajuns acasă am doar un punct mic cu sânge am pus betadine pe un puf din acela de machiaj sau cum se numește și am lipit cu o banda adeziva că sa stea, este bine? Trebuie sa pun și spirt sau sa pun un plasture?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

"un ciob prin încălțăminte și șosetă când l-am văzut pe tabla m-am speriat ...am lipit cu o banda adeziva că sa stea, este bine? "

dacă le ai cu birotica, incearcă și un capsator