| DenizaVonDe a întrebat:

Urgent am nevoie de raspunsuri! Am o prietena mai nebuna si mai nesimtita de fel! Are note foarte slabe la scoala datorita depresiei, si a luat un pumn de pastile. Sunt cu ea in momentul asta si ea e la dus. Parintii nostri nu sunt acasa, ca altfel i-as fi anuntat. Vreau sa stiu un lucru. Ce o sa se intample cu ea? o sa moara, o sa paralizeze, sau ce o sa se intample? Eu sunt disperata da ea abia asteapta sa moara sau sa se intample ceva cu ea. Nu-mi ziceti chestii "nu o mai baga in seama, e nebuna si nu are rost sa te complici cu ea", vreau sa stiu ce o sa se intample cu ea, daca o sa se intample cu ea. (P. S. A luat pastilele de fata cu mine si am vazut ce pastile a luat: Agocalmin, Paracetamol, Nurofen de toate tipurile de acelea comprimate, pana si pastile expirate capsule)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| Pushy1601 a răspuns:

Suna urgent la 112

| elenyss a răspuns:

Suna la salvare (chiar si pe ascuns), NEAPARAT! Daca a luat multe pastile a facut intoxicatie medicamentoasa, doar nu vrei s-o ai pe constiinta...

| Parker a răspuns:

In astfel de cazuri trebuie sa suni la salvare!

| Konata a răspuns:

Incearca sa o calmezi sa ii spui ca esti alaturi de ea si ca nu e bine ceea ce face. Poti suna la 112 sau la un ajutor mai aproape.Fii alaturi de ea fiind ca ii esti o prietena buna sunt sigura de asta arata-i ca tii la ea si ia toate pastilele de prin preajma.Baftalove struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai indicat ar fi sa chemi salvarea cat mai repede.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suna la 112 urgent fara sa te gandesti.

| IMC90 a răspuns:

Suna urgent la salvare.

Ideal ar fi sa vomite repede tot ce a luat, asta ca efectul nociv sa fie cat mai mic.

| LittleAngellll a răspuns:

Cheama salvare urgentstraight face

| adrianadam a răspuns:

Te rog sa ai grija pentru ca asta tine de pastilele care le-a luat daca sunt mai tari s-ar putea sa fie ceva mai rau cel mai bine ar fi sa suni la o salvare.sad

| DenizaVonDe explică:

Am sunat la salvare si i-am sunat si parintii si au venit si au luat-o! mie mi-au sugerat sa nu merg ca mai am probleme cu sanatatea si daca pateste ceva sa nu ma afecteze prea tare...dar evident ca ma va afecta. Vreau sa stiu daca nu cumva exista posibilitatea de a muri

| BebeStrumf a răspuns:

Suna fata la urgenta sau du'o la urgenta.Stai si te uiti la ea cum isi da duhul.Fa ceva! nu mai intreba!

| Roxiiiiiiiiiiiii a răspuns:

Nu e timp de stat! Cunosc si eu o fata care a facut acelasi lucru si urmatoarele 3 ore i s-a facut rau si aproape murea. trebuie sa suni urgent la salvare sau sa apelezi la un adult.