| anonim_4396 a întrebat:

Urgent! As rea sa adorm de data asta cu muzica.
Faza e ca telefonul meu nu are opțiunea de a se programa pentru a se stinge la o ora stabilita și nu se poate stinge automat atâta timp când un video este pornit.
Știți voi o aplicație sau ceva de genul? Sau o metoda prin care as putea sa adorm ascultând muzica.
Cei care asculta muzica pentru a adormi cum o faceți?

Vreau sa fac asta doar pentru o zi ca sa îmi iau de pe gând lucrurile rele din mintea mea.
Atunci când e liniște îmi tot vin în minte niște lucruri rele și nu mai pleacă, deja de vreo 2 zile tot le am.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am eu, pentru Android, la mine functioneaza perfect!
"Sleep Timer" - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.luuaz.sleeptimer

| nda a răspuns:

Ce ganduri rele poti avea? Cauta-ti o ocupatie care te va eupiza de energie si sa vezi ce fain dormi.

| anonim_4396 explică (pentru nda):

Ăsta nu e răspunsul pentru întrebarea mea.
Ce ocupație?

| nda a răspuns (pentru anonim_4396):

Intra in Play Store pe telefonul tau si cu siguranta vei gasi o aplicatie care sa te ajute. Cauta cuvintele "Android shut down, sleeper, timer". Incearca sa vezi ce gasesti.
Dar raspunsul la intrebarea ta e sa cauti sa rezolvi problema, nu efectele problemei. Si anume, in loc sa cauti sa acoperi acele "ganduri rele" cu muzica in asa fel incat sa nu le mai auzi, mai bine incearca sa afli din ce cauza ai acele ganduri.
Ai incercat sa vorbesti cu cineva pe tema asta? Cine va apropiat, mama, tata, frate, sora, colega, prietena etc. Ce anume te necajeste?