| anonim_4396 a întrebat:

URGENT!
Ce as putea face in legatura cu deranjamentele la stomac? Mai exact am diaree si este aproape apa si ma ustura cand imi fac nevoia.De la ce sa fie si ce as putea face? Maine vreau sa merg la scoala, nu sa lipsesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca ai la indemana, bea o cana de ceai din frunze de gutui.
Opreste diareea in mai putin de o ora.

| CatalinVictor1985 a răspuns:

Trebuia sa te duci la farmacie pana la ora asta. Ai mancat ceva stricat sau multe alimente + lichide care te strica la stomac.
Bea ceai de muşeţel sau de mentă care au proprietatea de a calma stomacul.

| munteanuionvictor a răspuns:

Eu am luat Smecta. Dimineața la prima ora poți cumpăra de la farmacie. E un praf la pliculeț care se dizolva în jumătate de pahar de apa. Nu e de ajuns un singur plic, se iau cam 3 pe zi. Poți să întrebi farmacista să vezi ce -ți recomandă.

| munteanuionvictor a răspuns:

Poți să ieși pe la 6.30 dimineață să cauți o farmacie non stop și să ceri ceva pentru problema ta. Până începi programul are timp să -și facă efectul. Poți să ieși și mai devreme din casă, pe la 5, 30. Pe internet s-ar putea să afli care farmacie e deschisă non stop.

| Irinelp a răspuns:

Mananca niste orez.