| xRainyDay a întrebat:

Urgent!
Cu ce să îmi dau la măsea?
Ma doare de zici că vrea cineva să-mi bată un cui în ea, şi nu am nici "Nurofen" nici "Algocalmin". ( P.S.: am 11 ani)
URGENT!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SmoKeD a răspuns:

Eu iau nurofen express capsule moi(de durere) asa poti sta cu durerea dar nu cred ca o sa-ti treaca

P.S.:Am 12 ani

13 răspunsuri:
| FaRanUmE_5125 a răspuns:

Mergi la dentist...straight face

| xRainyDay explică (pentru FaRanUmE_5125):

La dentist e închis la ora astabatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti-se misca?

| xRainyDay explică (pentru anonim_4396):

Da. Şi e şi cariată.

| anonim_4396 a răspuns (pentru xRainyDay):

Se misca rau, rau?

| xRainyDay explică (pentru anonim_4396):

Nu chiar aşa rău.

| anonim_4396 a răspuns (pentru xRainyDay):

Scoate-o.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rupe dintr-un bandaj dinacela de bumbac, pune sare, apoi toarna putin apa fierbinte(foarte fierbinte ) si pune pe obrazul (depinde pe ca parte te doare) pe care te doare maseaua si cum ii sarea fierbinte si apa asa o tii la obraz cam 15 min! Dar apa curge normal (cum pui apa peste sara, sarea se incalzeste )
Eu stiu asta de la strabunica mea! la mine a functionat! Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putea s-o scoti daca se misca rau.Se misca rau?

| niculetu a răspuns:

Ia o gura de whysky, coniac, ce ai mai tare si tinel cateva min la masea dupa aia scuipa, sa nu inghiti ca te imbeti!laughing

| JustSmiiile a răspuns:

Daca are gaura poti pune o bucatica mica de Paracetamol! happy La mine asa merge big grin

| xBiiaaa a răspuns:

- Spune-i la mama ta sa-ti rupa o bucata de bumbac, o fasie, si sa puna in ea sare. Dupa sa lege bine fasia cu sare si sa taorne peste ea apa fierbinte cat sa suporti tu. Apoi pune-o pe obrazul tau ( depinde pe care parte te doare ) si o tii acolo cam 15 minute ( pentru ca cum pui apa peste sare fierbinte sarea se incalzeste ). eu stiu asta de la strabunica mea, pe timpuri asa era si chiar functioneaza, leacurile batranesti sunt intotdeauna bune. Bafta, ai nevoie de asta big hug.

| blueangel95 a răspuns:

Alcool de orice fel (peste 30%)
tine in zona maselei 5 minute si scuipa/inghite. o sa iti amorteasca gingia si nu ai sa mai simti.