| AnaMaryadragutaa a întrebat:

URGENT! daca e cineva aici la ora asta.
Mama mea este insarcinata in 23 de saptamani si are dureri pe sub burta si in acelasi timp o doare si spatele.E ceva de genul:o doare cateva secunde,se linisteste, iar o doare, iar nu...si tot asa.(ea este in drum spre spital, dar vreau sa stiu parerile voastre pana ma suna sa imi spune ce este de fapt).VA rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna
acele dureri par sa fie contractii, sa mearga regulat la medicul ginecolog pentru un control pentru orice eventualitate, pentru a prevenii complicatiile.
O zi buna.

| AnaMaryadragutaa explică (pentru anonim_4396):

Nu,nu au fost contractii! Doamne ajuta! happy

| Solutionistul a răspuns:

Probabil i s-a rupt apa si o sa nasca in curand..nu te ingrijora, o sa fie bine happy

| AnaMaryadragutaa explică (pentru Solutionistul):

Cum sa nasca cand ea nu are nici 6 luni? Cum sa fie bine?

| DiannaDia a răspuns (pentru Solutionistul):

Soluționistule, înainte să comentezi zic să te și informezi. Ar fi de preferat să răspunzi la ce știi. Cineva chiar se bazează pe răspunsul tău și nu se știe la ce se poate ajunge...winking Just sayin'

| Solutionistul a răspuns (pentru DiannaDia):

Am avut un mic iz de ironie pentru ca se presupune ca ar trebui sa stie despre ce-i vorba...nu o sa il mai folosesc la intrebarile despre sanatate. Merci de atentionare.

| AnaMaryadragutaa explică:

Este bine copilul happy, se poate sa aiba probleme cu rinichii

| anonimg a răspuns (pentru AnaMaryadragutaa):

Ne bucuram pentru vestea buna, dar ne intristam pentru ce-a mai putin buna.
Pentru rinichi se recomanda alimentatie fara carne, si sa consume cat mai multa apa.

| AnaMaryadragutaa explică (pentru anonimg):

Acuma nu mai are nimic, este bine happy Doamne ajuta! Fetita este si ea bine si energica, are deja 26 de saptamani.

| anonimg a răspuns (pentru AnaMaryadragutaa):

Slava Domnului ca toate lucrurile sunt bune. Pana la varsta de un an sa nu i se dea copilului lapte de vaca.
Multa sanatate!

| piratul a răspuns:

Cred ca se numesc contractii..si apar cu putin inainte sa se rupa apa... dar mai sunt si alte cauze ce pot fi.

| AnaMaryadragutaa explică (pentru piratul):

Sper din tot sufeltul sa nu fie contractii pentru ca ar fi prea repede... sad