| HighFlyer a întrebat:

URGENT! Fratele meu se juca cu un termometru de mercur si l-a tinut prea mult langa soba, cand l-a luat inapoi s-a spart si el s-a speriat si l-a aruncat pe sora mea, acum sora mea are mercur pe fata si nu vede. Ce fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Mable009 a răspuns:

Awwww! Doamne mercurul este forte periculos duceti-o imediat la un doctor Altceva nu stiu ce ati putea face!

| DanyN98 a răspuns:

Pfuu,graba,la spital! fara gluma, e o problema grava aici, poate ramane fara vedere(doamne fereste)de la mercur

| AndreeeexD a răspuns:

Doamne! Spalati-o! faceti ceva! Sunati-o pe mama voatra! Doamne e foarte periculos! Moare in cateva min daca sta asa!

| Cristi19991999 a răspuns:

Ba esti nebun, dc mai stai sa mai scrii imd a doctor e o problema ff grava, poate ramane fara vedere sau mai grv poate sa moara

| alas a răspuns:

Du-te la doctor urgent si paraseste casa. mercurul e otravitoooooooor!

| alas a răspuns:

Fa-o repede ascultama am patit si eu cu mercurul mai aveam putin si ma intoxicam

| PyKaciu a răspuns:

Ba omule du`o la spital fa ceva! Si de ce s-ar juca un un TERMOMETRU DE MERCUR?!?!?!?!?! AIA NU E JUCARIE BAIETE

| Mable009 a răspuns:

Imediat duceti-o la spital urgenta tot
E foarte grav foarte
Nu trebuie sa va jucati cu mercurul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Fuguta la medic, nu va mai jucati cu mercurul, e periculos si toxic daca este inhalat.
Te pup!