| alex113 a întrebat:

Urgent, metode de albit dintii, dar fara bicarbonat de sodiu

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| TheDarkQeen13 a răspuns:

Http://www.google.ro/......Http?/url http://www.google.ro/......http?/url Ii poti freca cu lamaie, cu sare (asta daca nu ai carii) si sa mananci un mar pe zi, in special seara, inainte de culcare. Sper ca te-am ajutat. funda?

5 răspunsuri:
| Florentina_7104 a răspuns:

Incearca cu suc de lamaie

| Northern a răspuns:

Buna! Sper sa te ajute acest site : http://www.eva.ro/......40734.html Pa-pa!

| Gabi19971983 a răspuns:

Buna.Eu iti recomand sa te duci direct la un medic dentist pentru ca e mai sigur decat sa incerci cu "remedii babesti". Astfel iti poti strica dintii, mai precis smaltul dintilor.
Daca te duci la dentist iti va face un periaj cu o freza -nu e dureros- (asta iti recomand eu) sau te poate da cu o solutie chimica -e putin dureros, o "amorteala in dinti"-(aceasta nu e una prea buna pentru ca si asa poti sa iti subtiezi smaltul dintilor).

Fundita?

| Vladutz433221 a răspuns:

Spala-te pe dinti dimineata si seara iar la pranz doar periaj happy

| TeUbesk a răspuns:

Spalate pe dinti laughing)