| sweetmih a întrebat:

URGENT TPU! Sunt in clasa a 7-a. Cate vaccinuri trebuie sa mai fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cristyan21 a răspuns:

De obicei inainte de iarna se face cel antigripal la doctorul de familier in clasa 1-4 se face unul si unul 5-8 in clasa 8 pentru avizul medical care trebuie la liceu.

4 răspunsuri:
| an0therkid a răspuns:

Eu n-am facut nici intr-a 8

| SweetChild1 a răspuns:

Sunt în clasa a 7- a și nu am făcut niciun vaccin.

| Lhurricane a răspuns:

Unu in clasa 9/10 depinde de liceu.

| balanclaudiu13 a răspuns:

Odata la 4 clase.
1-4 => 1 vaccin
4-8 => al 2-lea vaccin
8-12 => al 3-lea vaccin