| Kidd123 a întrebat:

Urmez un tratament cu orgametril pentru intarzierea menstruatiei. Plec la mare maine pana pe 24 si in mod normal ar trebui sa imi vina pe 20. O sa intrerup tratamentul pe 24 cand plec dar azi m au durut si incaa ma dor ovarele. E posibil sa imi vina menstruatia in timp ce iau orgametril tinand cont ca in mod normal zilele astea ar trebui sa imi vina?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Veva a răspuns:

Buna,
parerea mea este sa iti urmezi tratamentul cu strictete atat timp cat ti-a fost prescris de medic, deoarece pe viitor pot aparea complicatii.Nu este ok sa intrerupi un tratament pana cand nu este complet finalizat.
Cat despre problema cu menstruatia exista tampoane interne respectiv " ob" care sunt foarte utile in astfel de circumstante, apa nu intra in vagin si nu ai surpriza pe costum happy
Raspunsul e cam tarziu insa sper ca te va ajuta pe viitor.
Funda? big grin