| s0nya a întrebat:

V-ati face doctori? De ce da si de ce nu happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

Da, m-as face dintr-un singur motiv: imi place sa ajut oamenii. Dar am mai multe motive sa nu ma faclaughing Nu-mi place sa vad sange, injectii, perfuzii si alte alea. mi se face rau!

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu m-am facut. Fiindca e o meserie nobila, motivanta, care mi se potriveste. Si nu regret nici o secunda.

| pisi dy a răspuns:

DA! si nu-mi pare rau deloc...imi place si simt ca fac ceva in viata, ajut si pe altul nu ma intereseaza doar persoana mea! Daca ar fi s-o iau de la capat tot asta as alege...

| Bianca26bb a răspuns:

Cand eram unpic mai mica, imi doream. Insa acum vreau sa ma fac jurnalista love struck.

| astrolutza a răspuns:

Eu nu...desi visul meu inca de mica era sa devin doctor...am urmat si liceul de stiintele naturii-am bagat la greu chimie si biologie, dar intr-a 12-a mi-am dat seama ca desi eu simteam ca as fi potrivita pentru meseria de doctor, anii de facultate mi s-au parut mult prea grei, in care nu as fi avut timp decat pentru cursuri si laboratoare, iar eu sunt o persoana independenta, vroiam sa ma angajez rapid...sa fac si altceva decat sa invat

| fisshu a răspuns:

Stiti cum e, toata lumea care zice '' sa ajut oamenii'' vrajeala poate in alta tara la noi rar sunt doctorii care se numesc doctori in adevaratul sens al cuvantului multi se uita la tine doar daca bagi ceva in buzunar desigur e parerea mea ca sa va lamuriti va recomand filmul '' Moarte Domnului Lazarescu''. numa bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Medic de familie sau stomatolog mi se pare o profesie foarte interesanta...