| Stru65 a întrebat:

Va e frica sa va duceti la medicul dentist?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| andrei1237 a răspuns:

M-am dus o data in clasa a 6 si nu m-a durut deloc.Esti in siguranta doar la unii medici dentisti.Si sa nu iti fie frica sa te duci.

3 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Nu! E singurul loc unde durerea e... buna!happy Pentru ca e o durere controlata, care ia locul altor dureri, ce pot aparea la un moment nepotrivit si pot fii inimaginabile

| AvalohAlyn a răspuns:

Sincer cam da.dar e si necesar, am fost cand aveam masele cariate, pentru plombat si m-a durut tare.E cateodata dureros.Dar e necesar totodata.De obicei aman vizitele la dentist dar nu renunt definitiv la ele.Numai bine

| bryy a răspuns:

Buna,inainte aveam fobie de medicu dentist pana ma chinuit o masea vreo 6 luni si am fost la dentis si asa bine ii fara ea asa ca fi tare ca poti!