| justanotherprettyface a întrebat:

Va este frica de virusul west nile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Hmm, daca as fi mai in varsta sau as face tratament cu imunosupresoare, poate ca m-as ingrijora un pic. thinking

| cretzufinish a răspuns:

Un alt virus in Romania de criza. NU stiu de ce dar nu mai cred in nimeni si nimic din tara asta. Oricum cei de la tv fac din tantar armasar...tongue

| User a răspuns:

Nu mai poc de frica. Poc poclaughing

| florin1979 a răspuns:

Nu! din ce am vazut la tv de obicei este letal pentru varstnici sau bolnavi cronici!

| clofu a răspuns:

Daaa, tremura blana pe mine de frica tantarilorhee hee
se imbatadreq daca sug din venele mele :Olaughing

| marya a răspuns:

Da! Rau de tot! Cand ma gandesc ca poate provoca moartea! Si pe mine m-au muscat cativa tantari... dar nu este vorda de viurus...

| Madalin a răspuns:

Mai da mai taci cu virusu asta.laughing
Poate ai gura pocita.rolling on the floor. Mie nu mi-e frica de tantari. da nici nu a ajuns in Romania deci dc sa iti fie teama. Funda plzz

| OanaVlad a răspuns:

Da! numai cand ma gandesc ma sperii!

| byancacool a răspuns:

Da, dar totusi eu sunt calma fiindca am citit prin multe articole si am auzit si la televizor ca nu a ajuns in tara noasta iar cei 2 barbati care erau suspecti de west nile s-a aflat ca nu sunt deci tara noastra este pazita deocamdata, dar totusi eu incerc sa ma feresc de tantari pentru ca nu poti sti niciodata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vine la pachet cu gripa aviara... uhuuu, tremur, mai ales ca e raspandita de tantari, voi fuma mai mult in camera in care dorm, asa ca masura de precautie.

| FulgerMQ a răspuns:

Mie nu!
Dar iar incepeti?!
a trecut gripa aviara dupa care porcina si incepeti cu tantarii, hai ma lasati?!

| ramonik_4796 a răspuns:

Sincer da imi este un pic. tie?