| anonim_4396 a întrebat:

Va rg sa ma ajutati, daca am glanda tiroida cu hipofunctie pot lua anticonceptionale? Daca da, ce anticonceptionale? Va multumesc. Cristina

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Va recomand sa mergeti la un cabinet de planning familial! Acolo veti fi consiliata in alegerea unei metode contraceptive potrivita varstei si nevoilor dumneavoastra! E periculos, foarte periculos sa va administrati pilule contraceptive fara sfatul medicului si fara analize!

1 răspuns:
| crisa a răspuns:

Sigur ca da.
Dar trebuie sa mergi la endocrinologie, sa spui ce problema ai si ce tip de tratament urmezi (daca urmezi), apoi sa intrebi ce pilule ai putea lua, ce concentratie hormonala, etc.
Sau adreseaza intrebarea ta la http://www.sfatulmedicului.ro/