| anonim_9560 a întrebat:

Va rog ajutati-ma! acum doua zile mi-a venit menstruatia si de atunci nu prea mi-a curs(doar foarte putin), dc? din cauza ca am facut baie sau dc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este o dereglare menstruala. Daca esti foarte tanara (sub 16 ani) e normala. Daca esti mai mare si daca se repeta, trebuie sa te duci la medic. Cum sa fie din cauza ca faci baie? Toata lumea face dus de doua ori pe zi, iar in perioada menstruala se spala la nivelul organelor genitale de 5-6 ori pe zi.

| anietha19 a răspuns:

Deci scumpica. nu-ti face grij, stiu ce ti spun, menstruatia se regleaza dupa 2- 4 ani si nu-ti fa probleme acum ii asa si luna viitoare iti va veni sigur si vei avea si scurgere normala

| anytha13 a răspuns:

laughing
Cum sa fie din cauza ca faci baie?laughing
Pai tine intre 3 si 5 zile.deci.din ce in ce mai putin :-p

| anonim_9560 explică:

Fac dus zilnic...aia ar putea fi? sau dc? ajutati-ma!