| Alexia2356 a întrebat:

Va rog ajutați-ma!
Am 13 ani și mi-am rupt o aluniță. Aluniță o am lângă gura și nu cred ca era ieșită din piele, nu era deloc foarte mare. Mi-a curs sânge iar acum am pus un plasture. Este posibil sa mi se întâmple ceva rău?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SynapseNinja a răspuns:

O traumatizare a unei alunite mici și care nu era ieșită din piele nu cred că e ceva periculos. Eu îți zic să te duci mai bine la un dermatolog.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

O singura traumatizare a unei alunite nu este periculoasa

| eanadandre a răspuns:

Eu am o alunita mare la burta si mami mereu se uita si o intreb de ce iti faci atatea griji si ea mi-a spus ca pentru ca pot face cancer daca i rup
Nu iti asta ca sa te sperii dar cred ca e adevarat
Ai grija