| Vafibine2018 a întrebat:

Va rog ajutati-ma, am făcut o cura de slăbire cu regenon, iar din greșeală am luat 2 pilule in loc de 1, de atunci am stări de agitație, îmi bate inima repede iar menstruația mea e dereglata, 5 zile mi-au curs doar câteva picături și acum mă doare că la o menstra normala dar curge mai putin decât ar trebui. Tin să precizez că am avut contact neprotejat cu iubitul meu acum 3 săptămâni, dar ieri am facut un test de sarcina și a ieșit negativ. Efect advers sau sarcina extrauterina? Știe cineva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu știe nimeni pe TPU, doar își dau cu presupusul.
Să așteptăm o zi, două ca să se elimine regenonul luat în exces. Leacul nu-i cu sacul.

| Vafibine2018 explică (pentru sadrian46):

Mă gândeam că poate au mai fost persoane aflate în situația mea sau cu aceleași reacții adverse, multumesc oricum pentru răspuns.

4 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Amfepramona este un stimulent al creierului care mărește TEMPORAR concentrația unor neuromediatori ce iti pot da mai multa energie si iti suprima foamea.
Multi fac abuz de el fiindca provoacă dependenta si chiar toleranța. Este un drog, având efecte psihotrope si putând să te imbolnaveasca psihic dacă abuzezi de el si il administrezi fără prescripție.

| Vafibine2018 explică (pentru Donsavas):

Eu nu am mai întrebat asta, probabil ai răspuns din greșală la întrebarea mea.

| Donsavas a răspuns (pentru Vafibine2018):

Amfepramona este regenon. Scrie si pe prospect.