| syjey a întrebat:

Va rog ajutati-ma.Imi tremura mainile de cand eram mic, am observat ca de prin clasa a 2-a.Nu stiu ce sa mai fac este foarte jenant tremuratul se accentueaza cand am emotii imi transpira palmele, le am mereu reci si parca tot atunci cand am emotii imi tremura uneori si capul sau imi zvacneste asa la un anumit interval de timp.In vara am renuntat la meseria de ospatar de rusine deoarece imi tremurau farfuriile, cafelele etc.Am evitat sa merg la doctor de rusine pentru. ca mama mea lucreaza in sistemul medical si imediat ar afla, la fel si cu medicul de familie.Imi puteti recomanda ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Danysan a răspuns:

E ceva genetic -Mai stiu cazuri si nu e de ras.Cu timpu am observat ca se accentueaza daca ai o Viata destrabalata. Stiu ca sunt si ceva Pastile pentru asta dar mai Bine mergi la medic ca nu e o rusine.

| syjey explică (pentru Danysan):

Poate e ceva genetic, dintre bunici nu stiu daca tremurau vreo unul, dar tatal meu a inceput sa tremure dupa 40 de ani.Eu tremur tot timpul dar nu chiar asa evident, la el tremurul se mentine constant.

| Danysan a răspuns (pentru syjey):

Normal se mostenste asa ca uremaza un tratament ca se poate sa ajungi si mai rau. Sfatu meu e sa incepi asta cat mai devreme.

| OlariuRox a răspuns:

Offf si eu tremur groaznic, nu stiu ce sa ma mai fac sad

| Toxyku a răspuns:

Du-te la medic.