| porcarumadalina a întrebat:

Va rog ajutor
Am o alunita in frunte care s-a umflat ma doare si e rosie.
Ce poate sa fie, sunt speriata!?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| MirelaC a răspuns:

Saluut
Alunita asta ti-a mai facut probleme in trecut? Daca nu, ma gandesc ca poate fi vreun cos sub piele care vrea sa iasa. Desi nu am patit sa imi iasa cosuri sub alunite (am si eu pe fata), ma gandesc ca poate e posibil. Incearca sa pui putin spirt pe o discheta demachianta sau vata si tamponeaza, poate o sa se mai retraga daca continui cateva zile sa cureti zona. Orice ar fi insa, nu umbla acolo.

Desi cel mai bine ar fi sa mergi la un medic dermatolog. El e cel mai in masura sa iti spuna ce se intampla cu alunita.

Paaa