| AnonimaDoarTaci a întrebat:

Va rog ajutor! Hey buna din nou! Am o rpoblema care ma bantuie de ceva vreme si se observa. Uita-ti:Indiferent de anotimp sau de cat de cald este eu am mainile reci si picioarele tot asa.Nu suport sa stau la soare fiindca mi se face rau si lesin, si sunt mereu palida. O matusa mai invarstra mi-a spus asa:"De ce nu stai si tu la soare sa te bata un pic soarele ca areti tot timpul a fi palida si esti rece mereu parca ai fi fiintele alea despre care tot se vorbeste vampiri."Si cu asta eu am ramas muta.Si nu va mint, de ce sa inventez asemenea lucuri? Acum am gripa si intr-adevar mie cald si sunt destul de calda la mana, dar fata de bunica mea care este fierbinte la mana indiferent de vreme e ciudat.Nu mint, va jur nu am de ce sa va mint.Nu stiu ce am.Nu stiu am nevoie de niste sfaturi.Va rog! Ma sperie deja mai ales ca toti imi spun ca sunt palida si ma intreaba daca mi rau pe cand eu sunt perfect sanatoasa sau cand mie rau sunt mai palida.Nu stiu ce mi se intampla am nevoie de voi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai circulația periferică slabă.
Consumă ceai de soc, salvie, etc.
Consultă un medic cardiolog.
Pa, pa.

6 răspunsuri:
| ely92music a răspuns:

Si eu sunt la fel. Circulatia sangelui e de vina. Cand iti v-a mai fii rece la maini fa un pic de miscare cu ele ca sangele sa circule mai bine si du-te la medicul de familie, te v-a trimite el acolo unde trebuie.

| ikram a răspuns:

Ai o circulatie proasta a sangelui la extremitati adica la maini si picioare, stai linistita ca nu esti vampir. (Sunt foarte multe persoane care au maini si picioarele reci din cauza proastei circulatii a sangelui)

Eventual mergi la un medic la o consultatie.

| ladygaga_9914 a răspuns:

Asa sunt si eu. am maine reci.
cred ca stau prost cu circulatia sangelui ca altceva nu stiu ce ar putea fithinking

| Chowder a răspuns:

Ai circulatia sangelui proasta
incearca sa nu mai mananci chestii din punga [ de ex chipsuri/ sticksuri si alte prostii din astea]

| AnonimaDoarTaci explică:

Am 14.big grin. Dar cu fata palida ce sa fac si cu raul de stat la soare ca de acolo provine cred.Nu stiu eu incerc sa ma documentez.

| onesdan52 a răspuns:

Nu stiu cati ani ai? ai ovarsta tanara?