| eugensuperstar a întrebat:

Va rog cine a facut internare de zi pentru control si analize.Cum a fost internare de zi dupa cat timp v-au externat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| PeFuga a răspuns:

In aceeasi zi iti face fisa de externare, inainte de a parasi unitatea medicala. De aceea se numeste internare de zi... Nu esti internat propriu zis (stat in salon in pijamale), ci doar te duci de colo-colo dupa analize si teste si hartii.

1 răspuns:
| RAY a răspuns:

Dimineata mam internat,dimineata mi-a luat sangele, urina, scaunul apoi am facut cardiace ecocardiac, test de efort, radiografie la plamani, cei drept m-am simtit cam amtit nu am mancat nimic toata ziua si isi ia sange in spital nu se limiteaza, am plecat pe la ora 4, ca sa te internezi ai nevoie de adeverinta de la scoala, asigurarea medicala, plus scrisoare medicala internare de la medicul de familie, dar nu te interneaza usor trebuie sa ai ceva vizibil