| anonim_4396 a întrebat:

Va rog frumos ajutați ma m-am umplut de lindini si nu merge nimic va rog frumos un remediu Naturist rapid și eficient

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

"Nu merge" ratamentul, fiindca n-ai facut asa cum trebuie!

Cu ORICE SOLUTIE aplicata, imediat dupa frecarea parului cu solutie TOT PARUL TREBUIE LEGAT STRANS CU UN PROSOP, timp de cca. 30 minute!
Cand s-a indepartat prosopul, capul se apleaca peste un ziar intins si se pieptaneaza intens tot parul (cu un piaptan des), pana ce nu se mai aude /nu se vede nici un lindin cazut (pieptanarea dureaza cel putin 10 minute! ).

Aplicarea solutiei se mai repeta (in modul descris mai sus) inca de 2-3 ori, la intervale de 7-8 zile!
Astfel se omoara si lindinii care mai ies din ouale deja depuse.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Bula):

Paduchi breh, paduchi! Lindini = oua de paduchi. Nu au cum sa iasa oua din oua, geezus...

| Bula a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Ies paduchi din oua, se maturizeaza si depun iarasi oua.
Ciclul complet este de cca 3 saptamani.
Din acest motiv trebuie repetata terapia, la intervale de cca o saptamana.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Bula):

Da, corect. Dar tu ai zis "lindinii care mai ies din ouale deja depuse" ca si cum ai zice ca "oua care ies din oua" cand vrei sa te referi la ouale facute de gainile care ies din oua si cresc apoi...

| Bula a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Da.
Next generation.

| darrio2007 a răspuns:

Ți s-a mai raspuns. Daca nu ai inteles nimic, e problema ta.

| Simpatic a răspuns:

Deja ti s-a raspuns la cele 2 intrebari si totusi pui a 3-a oara aceeasi intrebare!
ai solutii naturiste precum gazul lampant de care ti-au spus deja userii de pe TPU in celelalate 2 intrebari
ai solutii apoi dedicate de la farmacie
si nu in ultimul rand schimba mediul, daca de acolo se trage

https://www.tpu.ro/......ratamente/

https://www.tpu.ro/......i-nu-stiu/

| dullcat a răspuns:

Intrebarea se repeta.Nu cred ca e asa greu sa mergi la medic.