| »°°♥♠Emo Girl a*♠♥°°» a întrebat:

Va rog ft mult sa ma ajutati este vorba despre crapul de balta! exista ceva boala a crapului de balta? caci am scos un crap afara din balta si am vazut ceva bube albe care pur si simple se miscau pe coada, solzi si mai ales in gura la crapul de balta! va rog ajutati-ma spuneti niste sfaturi si explicatiicum le-as putea trata acesti crapi de balta;! deci va rog ft mult! (dau fundita pentru cel care ma va ajuta si in primul rand daca crapii de balta vor revenii la normal))

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| doctoru a răspuns:

Deci pentru tine nu este nici un pericol(ca sa fii sigur ia un antibacterian). pentru crapi, probabil ca esti crescator sau ceva. pentru ei sunt pastile care se dizolva in apa. dar nu sh exact cantitatea de apa necesara. trebuie sa vb cu un veterinar. daca se miscau, cred ca erau paraziti...nu neaparat o boala a pestilor.sunt destul de intalniti

| Nimic special a răspuns:

Cred ca nu ai ce face.