| Mytzyy95 a întrebat:

Va rog imi spuneti daca e grav cand iti cade o alunita mica de tot?
nu stiu inca daca e alunita pentru ca prima oara sa facut laa culoare un fel de portocaliu deschis apoi maro si apoi negru sad si acma a cazut ea singura sad
Va Rog Help Me! big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| LeeJiEun a răspuns:

Am auzit de la un doctor ca daca iti dai o alunita sunt sanse foarte mari sa faci cancer. Daca iti pica nu stiu... poate este acelasi lucru sau poate nu.

Deci! Deci iti pica parul sau altceva e de rau!laughinghappy

| LeeJiEun a răspuns:

Am auzit de la un doctor ca daca iti tai o alunita sunt sanse foarte mari sa faci cancer. Daca iti pica nu stiu... poate este acelasi lucru sau poate nu.

Deci! Deci iti pica parul sau altceva e de rau!laughinghappy

| danyceltare a răspuns:

Nu vreau sa te sperii, dar daca era chiar alunita poti face cancer la piele.

| Eduardx_1313 a răspuns:

FRATEE gogogo la dermatolog.ca daca era portocalaliu - era rasuflata, cu oxigen i poate fi cancerigena. vezi ca se intide in 24 de ore in sange, du-te chiar acum la dermatolo. deci nu glumesc e de aia cancerigena du-te la un consult, sigur iti baga antitetanu-seringa.brr uras acele. go la spital, cai de rau

| Mytzyy95 explică:

Vreau sa mai spun ca,, alunita'' era prima data un fel de portocaliu mai deschis si apoi dupa 1 an sa facut maro spre negru ( arata ca o samanta de kiwi laughing )

| Graffs a răspuns:

Daca a cazut ea Singura nu e Grav! Nu patesti nimic, Doar daca ai Rupt-o Tu! Atunci e Ceva mai Grav, Dar te poti duce la un Control!:

| LoveAnimalsForever a răspuns:

Singura o alunita nu prea are cum sa iti cada poate o fi fost alt ceva dar daca o fi alunita ar fi cam grav