| Mytzyy95 a întrebat:

Va rog imi spuneti daca e grav cand iti cade o alunita mica de tot?
nu stiu inca daca e alunita pentru ca prima oara sa facut laa culoare un fel de portocaliu deschis apoi maro si apoi negru sad si acma a cazut ea singura sad
Va Rog Help Me! big grin ( stiti ca am mai publicato o data dar vreau sa va mai spun ca ea arata ca o bobitza de kiwi, si prima data era portocaliu un fel, si dupa un an sa facut maro spre negru big grin )

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bibuşca a răspuns:

Tare interesant dar complicat pe deasupra!
Singurul meu mesaj pentru tine este sa nu fi speriat/a. Nu cred, ca este nimic grav, de care sa-ti fie teama. Poate a fost doar o bubita. Pentru ca nu avea cum sa fie o alunita. Daca ar fi fost de ce sa mai cada?! Deci n-are cum sa fi fost o alunita. Poate a fost doar o simpla buba. De cand ti-a cazut e ceva neinregula cu tine?
Mai bine te-ai duce la un doctor. Ii vei explica povestea ta intamplata, pentru ca el e singurul care te poate ajuta si sa-ti dea un raspuns concret!
Sper sa-ti rezolvi problema si sa nu fie nimic grav!

2 răspunsuri:
| Zippy a răspuns:

Eu nu sunt specialist, dar din cate stiu e riscant daca iti sangereaza. Daca nu nu ai treaba cu ea

| Intruder19 a răspuns:

Mai bine du-te la un dermatolog, el o sa iti spuna exact daca este grav sau nu, noi ne putem da doar cu parerea.

Cum zice si TPU:
Atentie! Problemele de natura medicala sunt probleme serioase care necesita asistenta/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativa si in nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare va recomandam sa apelati la personal medical specializat atat pentru diagnosticare, cat si pentru tratament.