| anonim_4396 a întrebat:

Va rog mult daca puteti sa-mi raspundeti daca s-a mai confruntat cineva cu durere de buric, pe mine ma doare foarte tare in jurul lui si nu stiu de la ce ar putea fi.Va multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Du-te la Urgenta acum.
Poate fi un debut de apedicita acuta (de multe ori durerea in apendicita acuta incepe periombilical) sau poate fi o infectie a cicatricii ombilicale sau a uracai. Toate aceste afectiuni reprezinta urgente chirurgicale, nici una nu se va vindeca spontan si oricare ar fi se va agrava rapid in absenta tratamentului de specialitate.

4 răspunsuri:
| micurutza2005 a răspuns:

Pai cauzele pot fi mai multe probleme: de stomac, indigestie, intestine, hernie intestinala, ombilicala, o apendicita care radiaza durerea in zona aceea, o infectie a ombilicului, sau chiar parazitii intestinali pot da dureri din acestea care dintre ele pot fi afli mergand la dr.cat mai repede si facand analize, investigatii.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Mergi urgent la medic pentru investigatii.

| claudya a răspuns:

Nu mai sta pe ganduri... la medic, fuguta...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate fi o hernie.mai bine mergi la doctor.