| arryana a întrebat:

Va rog puteti sa ma ajuta-ti ce se intimpla daca nu respecti igiena personala

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SaveTheNature a răspuns:

Ce intrebare...In cele din urma te imbolnavesti. Bacteriile si virusii mor de la apa calda+ sapun! Daca nu ai un sistem imunitar TUN -oadata ajunse in organism isi vor face de cap. Exista persoane cu un sistem imunitar foarte bun care desi nu se spala si nu au o igiena buna sunt sanatosi -dar cazurile sunt foarte rare! Deci igiena este la fel de importanta ca alimentatia!

3 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Puti,te va respinge toata lumea, o sa iti vezi colegii razand de tine pe la spate, nu mai spun de bolile care vor apare inevitabil

| Frewwd a răspuns (pentru SaveTheNature):

Da stiu.
Dar nu-mi spune mie ca nu eu am intrebat.

| SaveTheNature a răspuns (pentru Frewwd):

Ce intrebare...In cele din urma te imbolnavesti. Bacteriile si virusii mor de la apa calda+ sapun! Daca nu ai un sistem imunitar TUN -oadata ajunse in organism isi vor face de cap. Exista persoane cu un sistem imunitar foarte bun care desi nu se spala si nu au o igiena buna sunt sanatosi -dar cazurile sunt foarte rare! Deci igiena este la fel de importanta ca alimentatia!