| anonim_4396 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati cu un sfat.Am 30 ani si 3 nasteri la activ.In urma cu 7 ani la un consult de rutina o doctorita din TGV mi-a spus ca am o rana pe col si trebuie cauterizata altfel o sa dau in cancer de col.Am fost in Buc.la instit.Cantacuzino iar dc. Nastasia mi-a zis ca rezolvam problema dupa nastere (eram insarcinata a doua oara, primul a murit la oper. cezariana). Dupa nastere in 2007 vara am fost la d.doctor si mi-a spus ca el nu vede nici o rana pe col.In aceeasi zi am mai facut un consult in acelasi spital dupa o ora la dna dc.Zaharia si dansa mi-a spus la fel ca nu este nici o problema sa stau linistita.Am facut un test papanicolau si a iesit negativ(ma spalasem inainte cu irigatorul de abia au putut sa-mi ia probe). De cate ori ma spal in zona intima simt pe capatul colului 3 bubite mici ca niste negi tot timpul de aceeasi dimensiune f. rar putin mai mari.Asta e o problema pe care o am de 7 ani.Intre timp am facut de multe ori infectii care au trecut singure fara tratament.In prezent am aceleasi bubite pe col nu am infectie doar o scurgere normala fara miros.Credeti ca o sa fac cancer inevitabil daca nu tratez bubitele? Sunt foarte speriata, ma astept la asa ceva si nu stiu ce sa fac, daca ma duc la consult si doctorul imi spune la fel?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| symo_2617 a răspuns:

Ar fi bine sa te tratezi cat mai repede

Răspuns utilizator avertizat
| coolgirlem a răspuns:

Buna, se poate sa purtam o discutie mai in particular? te rog mult daca vezi mesajul as vrea sa vorbim putin.