| pasta a întrebat:

Va rog sa-mi raspundeti. ma doare gitu ce sa fac ca sa-mi treaca (varianta cu pastilele siropurile se amina ca e tirziu ptu farmacie)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Bea ceai fierbinte cu multa lamaie, ia aspirina, stai in pat infofolita bine.Si daca nu iti trece,cumpara fervex, este foarte eficient, mie imi face foarte bine.Sanatate.

| Anda1197 a răspuns:

Fa-ti un ceai fierbinte, concentrat de musetel si incearca sa-l bei cand inca e fierbine. Sigur iti v-a ameliora durerea dupa 10 maxim 15 minute.[de preferabil sa-i pui si cativa stropi de lamaie daca ai]

| Diux96 a răspuns:

Fa-ti un ceai cu lamaie dar sa nu fie fierbinte ca o sa ragusesti si bea sucul de la lamaie