| alexandraalis a întrebat:

Va rog sa-mi scrieti care sunt masurile de igiena personala pe care le respectati?
Detaliati.
Daca esti femeie scrie: sunt femeie, daca esti barbat scrie sunt barbat.
Ce produse folositi.
Scrieti si despre igiena inainte si dupa sex.
Igiena in timpul menstruatiei.
Astept raspunsurile voastre.
Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Tania a răspuns:

Sunt femeie:
Pai ma spal de 2 ori pe zi o data dimineata si seara, folosesc si bicarbonat, iar in timpul menstruatiei ma spal cam de 3 ori pe zi.
Am auzit ca ceaiul de galbenele este bun pentru igiena intima.
Produse cosmetice nu mai folosesc, am avut probleme de la ele, o sa caut ceva la farmacie.

| kaylla a răspuns:

Femeie: Fac dus dimineata si seara, ma spal in zona intima inainte si dupa o partida de sex, inainte de sex ma spal pe dinafara si dupa folosesc irigatorul cu apa calda si septovag sau ceai de musetel. Iubitul meu face dus la fel ca si mine si dimineata si seara si se spala in zona intima si inainte si dupa ce facem sex. Pentru zona intima folosesc gel intim de la farmacie.