| Georgiiiii a întrebat:

Va rog sa-mi spuneti ce boli ar putea sa fie la simptomele:
-durere in piept si respiratie greoaie
-voma si dureri abdominale
plss daca stiti sa-mi spuneti!
urgent! (ofer funda)!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Yang a răspuns:

Simptomele pe care le insiri aici sunt comune in foarte multe boli cum ar fi varicela, astm, apnee, dispnee(respiratie scurta), pot fi si semne de alarma cu privire la un infarct miocardic eu as spune sa mergi imediat la doctor eventual urgente.Cauzele dificultatii in respiratie sunt numeroase, fiind legate fie de caile respiratorii si de plamani, fie de inima sau de vasele de sange iar cand ai o dificultate in a respira intotdeauna este un semn de alarma

1 răspuns:
| ghitza_2903 a răspuns:

Probabil ii toxiinfectie alimentara. du-te cat mai repede la un medic