| Bianca1739 a întrebat:

Va rog să răspundeți urgent!
Cât durează mâncărimea când am varicela?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In jur de 2 saptamani!
NU te scarpina sub nici o forma, fiindca raman cicatrice urate pe fata si piele, care nu se mai pot vindeca niciodata.
NU ai voie sa iesi afara din casa DELOC, pe toata perioada cat ai boala asta extrem de contagioasa.
Sanatate multa!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Pînă trece, adică 10 zile. Nu te scărpina, că rămâne gaură.

Răspuns utilizator avertizat
| IarsiIar a răspuns:

Ce-i asa de urgent? Oricum dureaza vreo 3 saptamani.