| ρίтιкa a întrebat:

Va rog, si va rog mult... vreau o dieta care sa functioneze si sa slabesc 5 kg. nu imi mai scrieti ca nu trebuie sa tin diete (la fiecar intrebare pe care o pun de genu asta mereu imi raspundeti asa). va rog fara raspunsuri din astea. doar diete care functioneaza va rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Tataran_Sebastian_1998 a răspuns:

2 ore de alergat/zi
3 mere mancate/zi
Fara sucuri/chipsuri/fast-food/dulciuri, decat cele facute in casa adica prajituri.
Mai multe salate
Bei peste 3 litri de apa zilnic
Stai mai toata ziua pe afara
Si cam atat big grin
Pe laga ca slabesti vei duce si o viata mult mai sanatoasa. Multa bafta!

11 răspunsuri:
| mdaria a răspuns:

Incearca pe cat posibil, cat poti tu, sa consumi doar fructe si legume, sub forma de suc sau chiar asa (negatite). Eu am tinut recent o saptamana doar cu sucuri de fructe si legume preparate la blender si dupa acea saptamana iti dai seama ca nu poti sa incepi dintr-o data cu mancarea solida. Consum foarte multe fructe. Cred ca poti slabi si 3 kg intr-o saptamana. In sucuri poti sa amesteci ce fructe si ce legume doresti. Eu consumam 2 pahare dimineata, o salata la pranz, mai consistenta - salata de legume cu nuci, alune crude, seminte de floarea soarelui...iar seara 2 pahare de suc. Intre timp consumam fructe daca simteam nevoia.

Multa bafta!

| ρίтιкa explică (pentru mdaria):

Si tu cat ai slabit?

| mdaria a răspuns (pentru ρίтιкa):

3,5 kg in 7 zile. Oricum depinde de fiecare in parte. Tu cate kilograme ai?

| ρίтιкa explică (pentru mdaria):

53.5 si vreau sa ajung la 48 happy

| Lavvvo a răspuns:

Sport mult! Degeaba tii o dieta daca nu faci sport!

Răspuns utilizator avertizat
| ρίтιкa explică (pentru Lavvvo):

Fac sport in fiecare zi. dar am nevoie si de o dieta

| ρίтιкa explică (pentru Smonalisa):

Asa este ca faci sport si dupa mananci ca spartul de la fast-food, asa te ingrasi, daca tii o dieta si nu faci sport slabesti putin dar slabesti

Răspuns utilizator avertizat
| Lavvvo a răspuns (pentru ρίтιкa):

Pai ce sa iti fac daca mananci numai de la fast-food rolling on the floor)).

| ρίтιкa explică (pentru Lavvvo):

Nu mananc fast-food ma refeream la altceva dar lasa.eu mananc dosar salate, piept de pui, si cate odata prajituri (mai rar), nu am mai mancat fast.food de vreo 8 luni