| marianpurdea a întrebat:

Va salut, am aflat ca acum o saptamana am mancat 3 felii de paine mucegaita, abia acum mi-a zis mama ca era mucegaita, patesc ceva?laughing

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Oare daca nu ai patit nimic in 3 saptamani

| johnnny123 a răspuns:

Și dacă nu aflai?

| gabicoo a răspuns:

Te transformi într-un monstru: Gorgonzola.

| Mindfulness a răspuns:

Daca nu ai pățit nimic până acum nici nu o să se mai întâmple vreo tragedie.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Mai mult de o diaree sau durere de burta, nu cred ca poti face de la mucegai. Daca ai scapat fara, cam aia e.
Mucegaiul e destul de inofensiv, iar in unele cazuri chiar benefic. Penicilina de exemplu este creata din mucegai.
Francezii pun la mucegait branza (da, stiu, mucegai nobil, bla bla, dar tot mucegai este).

Bula
| Bula a răspuns:

Si "Penicilina" este ciuperca... si vindeca.

| Alexalex1000 a răspuns:

Depinde cat de mucegăită a fost, daca a fost foarte mucegăită te poți îmbolnăvi

| darrio2007 a răspuns:

Ai mâncat-o online de nu ai simtit ca e mucegăită?

| LisaJulie a răspuns:

Nu, stai liniștit, nu se intampla nimic