| Rainner a întrebat:

Va salut!
Am o problemă de ceva timp și sincer nu știu de la ce ar putea fi...
Mai exact, situația stă în felul următor:
Când i-au contact cu apa, în zona mâinilor, mai exact palme și degete, mii se încrețește dintr-o dată pielea și simt o mâncărime.
Si nu durează mult, e suficient să stau 2 min, si gata...
Si chiar nu înteleg de ce se întâmplă treaba asta...
Eu bănuiesc că ar fi un deficit de calciu.
Voi ce părere aveți?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| DeMicUnCălător a răspuns:

Inseamnă că trăiești.

| StudentLaMedicina a răspuns:

Nu este deficit de calciu, probabil ai o uşoară dermatită de contact.