| titirezclaudiu a întrebat:

Va salut.
Stiti ca am pus intrebarea trecuta cu acel contact sexual, azi dimineata ma trezi cu o durere groaznica de cap si ma doare asa de azi dimineata, plus ca acum am 37, 5, sa fii luat doar o banala raceala sau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Raceala sau covid... testeaza-te!

| ioana748 a răspuns:

Ia si tu un Panadol ceva de cap.
Ai racit, acum cu totii racim ca trecem brusc de la o temperatura la alta, mai bem rece.
Niste Teraflu de seara iarasi este bun, acela cu galben.
Nu cred ca ai HIV, am inteles ca ai aceasta grija.
Dar ca sa te linistesti, peste cateva saptamani, vreo sase, ia un test de la farmacie si gata.
Daca tot stai cu frica aceasta incepi sa somatizezi si sa te imbolnavesti pe sistem nervos.
Mai bine da sugestie organismului sa fie sanatos, nu l imbolnavi cu gandurile tale.
Doamne ajuta,
Somn usor,

| Madaxo97 a răspuns:

37.5 nu este febră, e temperatura normala a corpului mai ales acum pe căldurile astea. Poate ai răcit puțin, nu ceva grav, durerile de cap pot fi din mai multe cauze, nu doar de la BTS, ai răbdare, vezi cum evoluează simptomele si mergi la medic dacă se agravează. Ia un nurofen sau antinevralgic pentru durerea de cap.

| ZokoZEW a răspuns:

Daca acel contact sexual a fost întreținut fără protecție ar trebui sa te duci la medic pentru un consult.Astfel este o probabilitate sa fi luat vreo boala cu transmitere sexuala...