| fantimbaland a întrebat:

Varul meu in varsta de 11 ani sa trezit azi dimineata cu o pleoapa umflata si una mai putin umflata... aveti idee de ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Nu cred ca ar fi vorba de o conjunctivita - ar avea si secretii etc ( aceea este o infectie dat de un virus sau bacterie ).
Sa puna o compresa cu apa si cel mai probabil va trece pe maine. daca nu sa consulta un oftalmolog.

| JamilaGizeh a răspuns:

S-ar putea sa fie alergic la ceva, si mie mi se intampla.sad

| anita89 a răspuns:

Da. este conjunctivita si mie mi s-a intamplat dar trebuie sa se duca la doctor. ai da un tratament, asta trece dar dureaza ceva timp.