| Carmen133 a întrebat:

Vedere încețoșată,amețeala, dificultate în respirație, stare de leșin de slabiciune (de 6 zile) în urma Administrarii unei doze de penicilina g potasică. Ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Poate ai alergie la acel antibiotic, de ce nu ai mers la medic sa intrebi.
Ori citeste pe instructiunile acelui antibiotic, gasesti si pe net despre, vezi ce spune la efecte secundare, asa stii daca simptomele ce le arati is de la antibiotic si nu te mai duci la medic sa intrebi.

Daca antibioticul asta tia cauzat ce spui, pe viitor tii minte, cand mergi undeva si ti se prescrie acest antibiotic, spui ca ai alergie la el sa iti prescrie doctorii altceva.

Multi doctori nu spun la pacienti despre efectele astea secundare, is plictisiti, unia care se respecta spun, cei mai multi nu. Asa ca cel mai bun, cand folosesti un medicament citeste tu instructiunile, daca doctorii nu-si fac treaba.

| ioana748 a răspuns:

Ia niste Claritine si o cura cu multivitamine.
Sanatate,

| DeyCj a răspuns:

Salut Carmen. Poate fi alergie la penicilină. Recomand un consult de urgență la un alergolog.

| LisaJulie a răspuns:

Trebuie sa îi comunici medicului ca acel medicament nu îți face bine

| dullcat a răspuns:

Buna.Cel mai intelept este sa discuti direct cu medicul tau.