| Amely21 a întrebat:

Viermii intestinali se pot transmite prin contactul sexual? Și care sunt cauzele cele mai frecvente ale apariției?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu sau depistat cazuri cum zici tu

| darrio2007 a răspuns:

Slabe sanse. Ai patit-o?

| mihai69 a răspuns:

1. În anumite condiții, da.
2. Igienă deficitară.

| Wr3nch a răspuns:

Cam greu sa ajunga din intestin la organele sexualelaughing De obicei se iau din igiena precara.

| FreddieM a răspuns:

Se pot transmite si daca doar dormi in acelasi pat cu partenerul, da-ti seama prin contact intim. Pai parazitii astia sunt micuti, iar ouale lor si mai mici.
PS: Am avut si eu o data, dar o pastila i-a ucis pe toti. Medicul te rezolva, si iti recomanda si alimentatia corecta ca sa-i elimini. Poti cauta pe google discutii despre alimentatie in acest caz.
Pace si sanatate.

| oz_1736 a răspuns:

Eu stiu ca ouale alea trebuie inghitite ca sa faci viermi. Asta inseamna sa te speli pe maini si sub unghii.