| Streetboy a întrebat:

Vine vara si vreau sa am nuanta pielii mai inchisa, vreau peste tot sa fiu mai maro...la soare daca stau o sa imi vina dupa un timp pielea jos.Cum as putea sa fac sa ma bronzez cat mai natural si sanatos? (am mai pus intrebarea dar nu stiu din ce motiv a fost refuzat)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| katala a răspuns:

Expunere la soare zilnic pana la ora 10-10, 30 sau/si dupa ora 16. Foloseste o crema cu factor de protectie (FPS) in functie de tenul tau ca sa nu te arzi. Nicidecum sa nu te expui intre orele 10, 30 si 16

2 răspunsuri:
| ellene a răspuns:

Stai in fiecare zi cate putin la soare, dar nu in timpul amiezei. stai de exemplu de la 10 la 11. 30 sau de la 14 la 16. Pielea aia moarta se jupeste dar te speli bine si se duce toata. te dai cu crema si gata

| Nimic special a răspuns:

Stai la soare si brozeaza`te, du`te la mare, la solar
etc.