| CinevaDePeNet a întrebat:

Vineri mă duc să-mi fac o evaluare psihologică. La ce să mă aștept?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Sa fii calm, sincer, serios, răbdător și îmbrăcat decent

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu te astepta la nimic rau, dimpotriva, este doar o discutie simpla, bazata pe sinceritate si calmul ambelor parti, unde trebuie sa fii relaxata si deschisa cu psihologul, sa raspunzi cat mai sincer si simplu ceea ce simti, ceea ce crezi tu, ceea ce te face sa ai anumte frici sau reacti, sa-i povestesti de traumele pe care le-ai avut si in general de ce itie ste frica, sau te nemultumesc.

| KovacsB a răspuns:

O sa incerce sa te provoace sa te faca sa te enervezi.
Mi-a povestit cineva ca l-a pus sa deseneze un copac.S-a chinuit si a iesit un copac frumos a zis.
Apoi psihologul zice ce ti-am zis eu si ce ai desenat tu, asta nu este un copac.In timp ce se gandea cum sa-i dea o stanga in gura la psiholog acesta a pus stampila si a zis "urmatorul".

| LaviniuA a răspuns:

Stai linistit, ca o treci cu brio daca nu esti vreun ciudat.
Daca esti, incearca macar sa nu pari laughing ca pe urma te trezesti cu vreo recomandare catre Balaceanca.
O sa iti puna intrebari despre tine, viata ta, o sa iti dea vreun test simplu de genul deseneaza o casa... si alte tampenii pe care la mai invata ei la scoala. Incearca sa nu-i dai de inteles ca e stupid ce face happy