| ily_8577 a întrebat:

Visez deja a 5-a oara ca sunt insarcinata... ce sa fie asta?straight face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| coadadespin a răspuns:

Uita-te in inversul visului ...deci tu visezi ca ai fi insarcinata dar de fapt nu o sa ramai

| MariaaDrb a răspuns:

(ca tu esti gravida) depinde de felul cum privesti posibilitatea de a avea un copil: teama, panica, libertate limitata, pierderea independentei sau, dimpotriva, asteptare, asumarea de bunavoie a responsabilitatilor, spirit ocrotitor, dorinta de a fi util...

| JustSimple a răspuns:

O grija sau o dorinta.

| monstrulet a răspuns:

Poate poti visa viitorul.happy

| Sweete a răspuns:

Insemna ca te gandesti destul de des la treaba asta si subconstientul tau lucreaza noaptea. Poate te temi foarte tare ca o sa ramai gravida. In ziua de azi exista foarte multe metode de contraceptie, asa ca nu ar trebui sa te sperie treaba asta. nu te ingrijora

| JustSimple a răspuns:

Daca persoana care viseaza este o femeie si este insarcinata inseamna ca finantele dumneavoastra vor creste, dar daca sunteti nefericita inseamna ca veti avea pierderi materiale.
Pentru un barbat a visa ca este tatal unui copil este un avertisment legat de relatiile sexuale.