| Evolution a întrebat:

Vitaminele efervescente în apă ajută organismul la dezvoltare? sau la orice? Am luat timp de o lună multivitamine, magneziu şi calciu cu d3 si nu m-am simţit cu nimic diferit.
Unii spun că fac bine alţii spun că nu... a testat cineva ceva? nu ştiu daca să mai consum sau nu.
Precizez ca nu m-a afectat cu nimic si fac sală şi ocazional box..

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| GDA a răspuns:

Trebuie sa te uiti si cat la % contine calciu, etc. pentru ca poti sa iei ceva de calitate si sa functioneze si poti sa iei de proaste calitate si sa nu functioneze...eu am auzit de zeolit...este o roca care se sfarama cu o anumita masinarie si se face ca un praf, el se ia cu apa. La farmacie il gasesti sub forma de pastile.
Funda?

3 răspunsuri:
| andreirobert15 a răspuns:

Crede-ma ca si daca le iei si daca nu le iei e acelasi lucru!
eu le-am loat timp de 3 luni si nu mi-a facut nimic!

| 1cristian1990 a răspuns:

Ai citit prospectul sa vezi ce consumi? Citeste-l si vei gasi de exemplu aspartam!
Si un pomelnic de ingrediente! Nu sunt vitamine de calitate sa stii cele efervescente, da-i organismului vitamine de calitate sau mananca sanatos legume, fructe, seminte, cereale integrale, carne usoara, oua branza, lapte, diferite plante pentru vitalitate si intretinere in ori ce domeniu referitor la sanatate!

Nu lua chimicale gen vitaminele pe care le iei, alcool, zahar mult, sare multa, tigari si grasimi! Atunci te simti bine!

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Da eu testez de ceva vreme. Animal pak, si ma simt ok