| RAY a întrebat:

Voi ati auzit de bts la animale? eu ma gandesc la noi cum de sunt atatea bts la noi si la ei nimic? numai vorbesc ca timp de mii de ani,sute de miii,milioane de ani nu foloseam protejat, de ce nu am disparut ca specie daca facem sex? de ce specia de maimute bobonos care fac sex non stop nu dispare? cum se face ca atatea bts au aparut in tehnologia moderna?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Exista si la animale foarte multe bts, precum chlamydia si hiv, de fapt la animale este vorba o forma asemanatoare cu hiv, fiv.
Inclusiv pasarile si insectele pot contacta bts.
Bts nu au aparut cu tehnologia moderna, au existat intotdeauna, doar ca odata cu evolutia tehnologiei si virusurile au evoluat, deci au ajuns mai greu de inlaturat.
Nu am disparut pentru ca nu sunt chiar atat de comune pe cat s-ar crede. De asemenea, faptul ca nu mori imediat de la ele, poti trai cu hiv si sifilis si inainte, dar si acum, ani buni fara sa mori. De asemenea, nu poti provoca epidemii cu ele, desi sunt infectioase exista un singur mod de a le contacta: prin sange sau prin contactul sexual. Iar in momentul in care cineva lua un bts fie incepea sa se simta rau si nu mai simtea nevoia de sex, fie arata simptome si ceilalti nu mai faceau sex cu el. Per total bts sunt mai usor de controlat decat ciuma, de exemplu, care se transmitea numai prin saliva, daca cineva tusea si erai prin zona puteai sa iei boala. Sau ebola care se transmite prin orice fluid produs de corpul individului infectat, inclusiv transpiratie. Daca de exemplu atingi un om care are ebola transpirat, iar apoi nu te speli si pui mana la ochi sau in gura etc. Deci bts sunt mai usor de controlat.

2 răspunsuri:
| Drolja a răspuns:

Oare la plante o fi?

| Z4molxis a răspuns:

La oameni, majoritatea bolilor sexuale au aparut in urma descoperirii americilor. In Europa nu au existat boli sexuale pana la revenirea lu' nenea Columb. De aceea probabil se obisnuia tinerea bine cunoscutele orgii din Mitologiile greaca si romana, precum si petrecerile regești. Cel putin asa stiu. Daca CEE ce spun sunt aberatii, contraziceți-ma.