| RAY a întrebat:

Voi avut vreoata viermi intenstinali, cum ati scapat de ei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cu usturoi.

| SimonaCristina a răspuns:

Ia zentel, mananca seminte crude de dovleac, usturoi. Funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine este sa nu asculti de sfaturile babesti. Deja s-au inventat pastilute cam pentru orice tipi de "intrusi" ar fi.

Astfel, fa-ti analize, si in functie de ce iese, iti va da medicul ceva potrivit. Vei scapa intr-un timp foarte scurt de musafirii nepoftiti si nu va trebui sa pierzi timpul trecand prin tot felul de leacuri babesti fara rezultat.

Sper ca te-am putut ajuta!

| FreundundM a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu sunt bune alopatele fiindca au efecte secundare.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Am facut 4 analize si nimic, dar in sange mi-a iesit ca am paraziti

| Syela a răspuns:

Buna! Da am avut si nu doar o datalaughing Dulciuri in cantitati cat mai mici si mancarea usturoiului. Se stie ca usturoiul e foarte bun pentru a scapa de viermi intestinali. Se gasesc si la farmacie pastile pentru asa ceva. happy

| bombarara a răspuns:

Seminte de dovleac/decaris/usturoi/

| FreundundM a răspuns:

Mananca usturoi, leurda, seminte de dovleac crud si CLISMA calduta cu ceai de cimbru.