| Liviu_Drecin_1985 a întrebat:

Voi cand faceti baie efectivca eu am vorbit cu cineva si tot imi zicea ca folosese burete de baie ca asa se curata piele mai bine.Voi folositi burete cum pastrati buretele ala puneti gel de dus pe burete

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| VoidEternal a răspuns:

Nu e sănătos și nici necesar să folosești un burete pentru a te spala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pun gel de duș pe burete.

| aaanamariaaa a răspuns:

Buretele are un fel de efect de exfoliere mai mult, dar dacă îl folosești excesiv iti usucă pielea, asta dacă este abraziv. Daca este un burete moale poți sa îl folosești la fiecare spălare, dar trebuie sa îl schimbi des, ca el stand umed mereu are nevoie.