| Buresbista123 a întrebat:

Voi cand transpirati si va mananca la zona genitala-chiar daca te speli- cu ce va dati? in afara de deodorant de subrat am auzit ca praful de talc e ok dar cam toxic, crema de galbenele e buna? voi ce folositi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Igiena ta este una mai mult decât precară.
Zona genitală se spală cu apă și săpun ori de câte ori mergi la toaletă (în cazul în care nu se poate face o toaletare corectă, se pot folosi șervețele intime).
Nu se dă cu deodorant.
Prezența mâncărimii (pruritului) indică o afecțiune patologică și trebuie să mergi la medic, cel puțin până la cel de familie.
Pa, pa.

| Buresbista123 explică (pentru Legiuitoarea):

Nu e o igiena precara cum ai dedus tu asta?

| Legiuitoarea a răspuns (pentru Buresbista123):

Bună.
Din ce povestești tu ai o mare problemă, nu te toaletezi corect!
Pa, pa.

| Buresbista123 explică (pentru Legiuitoarea):

Nu cred ca ai citit bine s ar putea inca sa sari unele cuvinte pune degetul pe ecran si vezi ce scrie, hai succes!

| KirigayaKirito a răspuns:

Pur si simplu, faci baie!laughing

| Felys a răspuns:

Uneori pot apare mancarimi si de la firele de par care cresc, asta in cazul cand este exclusa orice boala. oricum sa nu te mai dai cu deodorant acolo, e suficient sa te speli de mai multe ori pe zi si atat

| Hαppiηеss a răspuns:

Ce intrebare...cum sa transpiri la zona genitala cum sa te manance si cum dumnezu sa te dai cu deodorant acolo? n-am auzit in viata mea asa ceva! daca tie ti se intampla asa ceva cea mai simpla metoda e sa faci un dus!

| PanaceuUniversal a răspuns:

Ma spal regulat astfel incat sa nu ma manance!