| nush a întrebat:

Voi ce pasta de diniti folositi pentru albirea dintilor?
Am auzit ca Colagate este pentru copii mai mici. (4-7ani)daca o folosesti iti vor cadea dintii :-s?! asa este? va rog ajutati-ma
Fundita! love struck

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| pitikaaa a răspuns:

Iti recomand Blend-a-Med 3D White Peral. E putin cam scumpa(in jur de 20 lei) dar are rezultate fantastice in aproximativ 14 zile.
Succes!:X

5 răspunsuri:
| Xonia a răspuns:

Si eu folosesc Colgate, la tub mare
Si e f buna, nu iti cad dintii
Exista mai mica si pentru copii

| madalinutza a răspuns:

Nu iti vor cadea dintii.
asta este o prostietongue
colgate este cea mai buna pasta de dinti
si recomandata de toti medicii dentistihappy
este si pentru copii., la tub mai michappy
eu folosesc la tub mare
foloseste cu increderehappy
pentru albirea dintilor iti recomand Blend-A-Med 3D white pearl
sper ca ti-am fost de folos!

| Derye a răspuns:

Da crying iti cad dintii, si parul, ti se invinetesc ochii, ti se umfla limba si maresc urechile.

| zamy a răspuns:

Pastele de dinti indeparteaza doar petele de suprafata. Pentru o albire intensiva ai nevoie de produse pe baza de peroxid de hidrogen (ingredientul care se foloseste si la stomatolog), care deschide porii smaltului si oxideaza petele de pe interior. Le poti gasi la pret mai mic in benzile Crest Whitestrips pe www.albirea-dintilor.com intre 150-400 lei cu diverse concentratii pentru dinti sensibili sau albire de rezultate profesionala. Se pot folosi acasa sau oriunde.

| Lollypop a răspuns:

Colgate?straight face Eu ma bazez ca este cea mai buna pentru intretinerea dintilor.Si este si recomandata de medicii dentisti.Si nu iti vor cadea dintiilaughing. Exista si colgate pentru copii, la tub mic.Eu folosesc la tub mare de cativa ani si nu mi-au cazut dintiilaughing. Pentru problemele dentare stiu ca este buna Sensodyne.Deci iti recomand cu incredere Colgatehappy. Sper ca ti-am fost de folos.Bafta!big hug Fundita?love struck