| anonim_4396 a întrebat:

Voi cum treceti peste o stare depresiva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| DavidTTwowTT a răspuns:

Poi, imi imaginez ca pot face orice in lume, adica mai concret ma imaginez ca pot intrepta acel lucru si acea situatie in care ma aflu. Pe mine visatul la lucruri imposibile ma ajuta foarte mult si in acelasi timp ma deprima pentru ca doar visez laughing
Sper ca te'am ajutat. Bafta

| Vegetariana a răspuns:

Pai oamenii care sunt intr-o stare depresiva merg la psiholog, la astia normali se numeste melancolie; poate la asta te referi. Daca e melancolie, las-o! cateodata avem nevoie de ea.

| Jeanine a răspuns:

Cu greu. Cel mai bine e sa ceri ajutor! Incearca un site psihologic online ( de ex :top-experti )sau ai putea vorbi cu o persoana in care ai mare incredere. Incearca sa nu stai foarte mult in casa, ascultand melodii triste deoarece iti accelereaza starea de depresie. E foarte greu sa treci prin asa ceva, iti vine sa plangi mereu, sa mananci incontinu, etc.
Cel mai bine e sa cauti ajutor si sa te gandesti ce anume te-a facut sa ai aceasta stare si sa "tretezi" daca putem spune asa.
Sa stii ca sunt aici pentru tine daca ai ceva nelamuriri sau intrebari sa poti trece peste aceasta stare ( ti-o spun din propria experienta cum e).
Si muuulta bafta!

| Fridăm a răspuns:

Cu muzică. Ajută foarte mult.

| EmmaLoLy a răspuns:

Ascult muzica si mamanc ciocolata tongue

| William a răspuns:

Ma gandesc in ce fel as putea sa il omor pe cel care m-a suparat si in cele din urma imi trece.

| Salahadin73 a răspuns:

Ce-i aia?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mergi la psiholog(pat)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Scapand de sura respectivei depresii.

| christianchristian a răspuns:

Mancand ciocolata laughing