| anonim_4396 a întrebat:

Voi fumați la ocazii? Eu da, de un timp obișnuiesc sa fumez și jumate de pachet la o nunta, poate și mai mult, motivul? Încă nu stiu exact, dar sunt nunți/zile de naștere care țin pana la 5 dimineața și parca atunci îmi vine pofta sa fumez, de obicei îmi cumpar de dinainte un pachet-2 de țigări, fumez pe parcursul orelor de la evenimentul respectiv, cam cât pot iar apoi, dacă îmi mai rămân, cum de obicei îmi rămân, le mai dau la prieteni, care sunt pe acolo, cât de tare îmi afectează sănătatea acest obicei? Adica merg maxim la 2 evenimente pe luna, in Weekend de obicei, deci cam un pachet-un pachet jumate de țigări pe luna fumez... poate și mai puțin,

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mihhhhhhhh a răspuns:

Eu zic ca mai mult îți vine pofta de fumat atunci când consumi și puțin alcool. Nu te afectează foarte mult, dar de ce sa nu renunți de tot dacă nu ești un fumător înrăit. Încearcă sa găsești alta ocupație. Dacă mergi la evenimente încearcă sa dansezi toată noaptea, nu sa fumezi. Ocupa-ți timpul cu altceva.

2 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Prietene,pune mana si fumeaza calumea daca fumezi, sau lasa'le dracu de tot laughing ce faci te joci de'a fumatu? oricum murim, si fumatori pasivi au sansa mai mare sa se imbolnaveasca decat cei activi(pasivi cei care inspira fumu de la alti care fumeaza)

| anonim_4396 explică (pentru Liviu):

laughing) Nu mă apuc de fumat serios, nu e de mine, am chiar și acum in torpedou la mașina 2 pachete de Parliament, de vreo 3 luni, pe care le-am luat cu gândul "poate îmi vine pofta sa fumez și in afara evenimentelor" dar nu, tot acolo au rămas, din unul cred ca am luat 1 sau 2 țigări iar al doilea nu m-am atins de el